ביטוח רכב

 
 
נהוג להבחין בין 3 סוגי ביטוחים לרכב:

ביטוח חובה אחד: ביטוח רכב חובה
שני ביטוחי רשות:
  1. ביטוח צד ג'
  2. ביטוח רכב רכוש - מקיף
ביטוח רכב חובה
מכסה נזקי גוף לנהג, לנוסעים עימו וגם להולכי הרגל הנפגעים על ידי הרכב. כל הנוהג בכלי רכב ממונע חייב לשאת תעודת ביטוח תקפה, המתחדשת מדי שנה. נהיגה ללא תעודת ביטוח רכב בתוקף מהווה עבירה פלילית. על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה- 1975 (פלת"ד), בעת תאונת דרכים נהג הרכב, כל מי שנסעו ברכב והולכי הרגל שנפגעו על ידו זכאים לפיצוי על ידי חברת הביטוח.

ביטוח צד ג'
ביטוח רשות, שנועד לכסות מקרים של פגיעה ברכבו של נהג אחר. זהו ביטוח אחריות חוקית כלפי רכוש צד שלישי על ידי הנהג ברכב או כל מי שנהג ברכבו ברשותו. בעידן של ריבוי תאונות דרכים, רובן ללא נפגעים, הנזקים הכספיים הכרוכים גם בהתנגשות קלה עם רכב אחר הם גדולים מאוד. נהג שמעורב בתאונת דרכים רצינית או בתאונת שרשרת עלול למצוא עצמו מחויב בתשלום נזקי רכוש בהיקף של מאות אלפי שקלים.

ביטוח רכב רכוש מקיף
כשמו כן הוא, מכסה כל נזק הנגרם לרכב עצמו וכן ביטוח צד ג'. ראשית כל, גניבת הרכב; שנית - נזק לרכב שנגרם תוך כדי תאונת דרכים; ושלישית - תביעה של צד ג'.

במקרה של נזק לרכב חברת הביטוח יכולה לפצות את הנהג המבוטח באחת מהדרכים הבאות:
  • תשלום ערך הנזק במזומן
  • תיקון הרכב (במסגרת הסדר המוסכים)
  • החלפת הרכב ברכב מסוג ומאיכות דומים (במקרה של אובדן כללי "טוטאל לוסט")
  • החלפת חלק מהרכב (במסגרת הסדר המוסכים)
חברות הביטוח מאפשרות להוסיף ריידרים לחבילת הביטוח המקיף, כגון: רכב חלופי, שירותי גרירה וחילוץ, פיצוי בגין שבר בחלונות ועוד.

בשל מכת גניבות הרכב חברות הביטוח מקפידות על מיגון הרכב. כיום, מיגון רכב מתקדם הוא תנאי הכרחי לרכישת פוליסת ביטוח רכב מקיף וזהו חלק בלתי נפרד מתנאי הפוליסה. מדובר בפוליסה המתחדשת מידי שנה.

הפרמיה בביטוח רכב רכוש מקיף נקבעת על ידי חברת הביטוח, מאושרת על ידי משרד המפקח על הביטוח (בניגוד לפרמיית ביטוח רכב חובה הנקבעת על ידי הכנסת) ובתנאי שוק תחרותי היא גמישה. לכן, קיים פער בתעריפים בין חברה לחברה על אותו סוג רכב מאותה שנת מודל.
 
ביטוח רכב התעריף תלוי גם במאפייני הנהג, כגון גילו וניסיונו כנהג וב"רקורד" שלו. ברור שנהג שמאחוריו רשימה ארוכה של מעורבויות בתאונות דרכים ו/או גניבות רכב יאלץ לשלם פרמיה גבוהה, משום שהוא מוגדר כמסוכן מבחינה ביטוחית על ידי חברת הביטוח, והביטוח שלו אינו סטנדרטי.

צרו קשר עוד היום עם עדן ביטוחים לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית לביטוחי רכב.
 
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר